מספרים עלינו

מספרים בוידאו

הורים מספרים

"שלֵו הגיע למכון בגיל 11 במטרה לשפר את ביטחונו העצמי. כילד צנום מאוד ובעל רגישות גבוהה רצינו לאפשר לו להתחזק פיזית ומנטלית. חלפו שנתיים והשינוי שעבר שלֵו פשוט מעורר השתאות. ביטחונו העצמי עלה, ותחושת המסוגלות והעוצמה שהוא מרגיש ניכרת בכל דבר שהוא עושה.
הכושר הגופני שלו השתפר ובהתאם גם היציבה. כאשר ראינו אותו מתמודד בקרבות בזירה נשארנו ללא מילים. כל העוצמה הטמונה בו הייתה נוכחת באופן בולט וריגשה אותנו. אני שמחה מאוד שבחרתי בפעילות הזאת שמלווה אותנו כדרך חיים. גם אחיותיו הצטרפו למועדון. תודה ענקית!"

מיכל, אמא של שלו

"כאימא אני נפעמת מהדרך שהמדריכים מדברים עם הילדים ומעצימים אותם. אני מרגישה שהם מגיעים לכל ילד, ומתייחסים להיבטים שונים בחייו כמו תזונה, בריאות ושינה. הילדים לומדים מהמדריכים עקרונות חיים חשובים, ומקבלים במועדון הרבה מעֵבר לאימוני לחימה."

טלי, אמא של ינאי

"דן מתאמן אצל איציק מאז שהיה בן 4. במהלך השנים איציק לימד אותו על התמדה והתמודדות עם אתגרים, גם אם לעיתים הם נראים מפחידים ובלתי עבירים. הוא מלמד את דן לתת את המקסימום מעצמו ואף פעם לא לוותר, ומעביר לו את המסר שבעצם הנכונות שלו להתמודד עם אתגרים הוא כבר ניצח.
איציק מעצים בדן את נקודות החוזק שלו, ומנסה להראות לו שגם את הנקודות החלשות אפשר לחזק אם מוכנים להתמודד אִתן. בנוסף לאימונים דן משמש כעוזר מאמן של איציק בקבוצת הילדים הצעירים.
הוא נהנה מאוד מכך, ואין ספק שהתפקיד הזה מחזק את ביטחונו העצמי. איציק עובד עם דן בעבודה פרטנית, מה שסייע לו מאד בתהליך ההתבגרות הרגשית. במסגרת הפרטנית איציק משמש עבורו דמות בוגרת לחלוק עימה את הקשיים, וביחד הם מנסים למצוא פתרונות לקשיים אלו."

גלית, אמא של דן

"כל כך שמחנו שאמיר היקר שלנו ביקש סוף סוף ללכת לחוג. הבחירה שלו הייתה מאוד החלטית: אני רוצה לחימה משולבת אצל פרנקו. אומנויות לחימה נשמעו לנו כמו משהו קשוח ואולי אפילו אלים, כך שהחששות ליוו אותנו אך דאגנו להסתירם היטב. כמה גדולה הייתה ההפתעה לגלות חוג שכולו סביב הילד, חוג שמשתף את ההורים בחוויה בסבלנות אין קץ, מקדם את הילדים ומעודד אותם לדחוק עוד ועוד את גבולות היכולת האישית שלהם.
פרנקו הוא איש של ילדים. קראטיסט קשוח מבחוץ, אבל עם נפש רגישה ואינטליגנציה רגשית שאין לתאר. מבין ללב הילדים ומכיר את הפחדים, ההתרגשות, הניצחונות הקטנים שעבורם הם עולם ומלואו. יכולתי לכתוב שעות על החיזוק הגופני, על ההתמודדות הטובה יותר עם אתגרים פיזיים ומנטליים, על בגרות ואחריות ועל יכולת לעמוד מול יריב ולהמשיך גם כשכואב. אבל כל אלה מתגמדים מול משפט של אמיר שממיס אותי כל פעם מחדש: ״אבא, אני מתגבר ומתחזק״. הבן שלי מתגבר על חששות, על פחדים ועל קשיים, והמדהים שבגיל חמש הוא כבר מבין שלא התוצאה הסופית חשובה אלא התהליך שבו אנחנו מנצחים את עצמנו.
הוא לומד לדבר על מה שמפחיד אותו, ויש לו כבר הבנה שהדרך לנצֵח מתחילה בתוכו. פשוט מדהים. מסע מרתק שההורים שותפים לו, כל כך הרבה חוכמת חיים ורגישות במקום הכי הלא צפוי. איציק באמת מאמן לחיים!"

אבא של אמיר

מכתבי תודה